Výstavní projekt s doprovodnými programy pořádaný KK3 Klubem konkretistů začíná v pondělí 16. září v 17:30 hodin vernisáží v komplexu Tereziánského dvora. Vystavuje 25 autorek: Monika Immrová, Karin Hilmar, Andrea Demek, Jaroslava Severová, Šárka Hrouzková, Bohuslava Olešová, Vladana Hajnová, Eva Francová, Michaela Čápová, Běla Kolářová i.m., Markéta Oplíštilová, Lada Semecká, Lenka Votavová, Michaela Jezberová, Romana Zborovjanova, Jana Bébarová, Kateřina Michálková, Natalia Perkoff, Zuzana Krčmářová, Martina Jurčeková, Dana Puchnarová, Kateřina Joselová, Lucie Píštělková, Vendula Vlachová, Vladimíra Sedláková.
Ženy nejsou minorita v populaci, ale mají minoritní podíl v dějinách umění. Kromě aktů. Tam zcela převažují. Zatím. Proto nám americké performerky Guerilla Girls kladou otázku: Musí být žena nahá, aby se dostala do Metropolitního muzea? Je v umění gender (to, jestli Vás vychovávají jako ženu nebo muže) důležitý? Jsou dvě linie dějin: his-story a her-story nebo je jen jedna?
Existuje esence ženskosti v umění? I když je výrazovým prostředkem geometrie? Je nutné, aby žena vyšívala a malovala květiny? Může mít žena záchvat tvořivosti ? Může jí umění prýštit ze všech pórů? Může si žena chtít uříznout ucho? Podle Rousseaua chyběla pro skutečnou genialitu ženě vášeň, podle Kanta naopak vnitřní řád a disciplína. Felix Mendelsohn se domníval, že žena nemá sklony k autorství. Naštěstí v době po smrti autora není nic podobného nutné, vlastně ani možné. Použití jazyka geometrie a konkrétu dekonstruuje jakékoli předsudky a předpoklady, které si s uměním a uměním žen spojujeme. Geometrie je univerzální, není závislá na módě ani ideologii. Je definována jasnými parametry. Přesto i v ní možná odhalíme některé genderové charakteristiky, v užití síly či jemnosti, v barevnosti, v provedení a materiálu. Jaké jsou výhody faktu, že umělec je žena? Může vystavovat na Konkrétním podzimu KK3 v roce 2013, v roce věnovaném ženě. (citováno z textu Martiny Vítkové)